Kayrak Taşını Tercih Etmek İçin Nedenler

  • 13 Nisan 2016

Zarif görünüşü ve tarihi dokusu ile iç ve dış mimaride kullanılan kayrak taşını, evlerinizde, bahçelerinizde, banyo ya da balkonlarınızda tercih etmeniz için birden fazla sebep bulunuyor. Sadece görünüşü ile değil kalitesi ve uzun yıllar boyunca süren dayanıklılığı ile kayrak taşı; dekorasyon taşları arasında en çok tercih edilen malzeme olmaya devam ediyor. Yoğunlukla ülkemizin Muğla, Denizli, Bodrum gibi taş ocaklarında çıkarılan ve Ege bölgesindeki evleri ve yapıları süsleyen kayrak taşını; sizler de tercih ederek; bu taşın kullanım kolaylıklarından, şık ve asil görünümünden yararlanabilirsiniz.

kayrak

Kayrak taşını neden tercih etmeliyim? diye düşünüyorsanız; öncelikle kayrak taşı ile oluşturulan tüm yapıların ısıya ya da soğuğa karşı son derece dayanıklı olduğunu bilmelisiniz. Kış aylarında soğuğu, rüzgarı ya da karı, yapılarınızın dışarısında tutmayı başaran kayrak taşı, yapılarınızda maksimum sıcaklık vaat ederken; yaz aylarında ise aynı taşlar maksimum serinlik sağlıyor. Yağmur, kar gibi tüm hava koşullarına rağmen şeklinde herhangi bir bozulma göstermeyen bir malzeme ile yapılarınızı süslemek istiyorsanız; kesinlikle tercihiniz kayrak taşından yana olmalı! Kayrak taşını tercih etmenizin ikinci önemli sebebi ise; bu taşın ıslanmaya karşı maksimum dayanıklılıkta olması! Her ne kadar yağmur yağarsa yağsın, bahçe yollarını döşeyeceğiniz kayrak taşı; arabalarınızın ya da sizin kaymanıza engel olarak, mükemmel bir koruma vazifesi üstleniyor.

kayrak-tasi

Kayrak taşını banyolarınızda, balkon duvarlarınızda dekorasyon amacıyla kullanmayı düşünüyorsanız; farklı renklere sahip olan dekoratif kayrak taşı sayesinde banyo ya da balkonlarınızda mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz. Nude tonları ya da cıvıl cıvıl renkleri ile kayrak taşlarını, iç mimaride mutfaklarınızda da tercih ederek, evlerinize farklı bir hava katabilirsiniz. Hem estetik görünüme sahip hem de sağlıklı ortamlar inşa etmek istiyorsanız; kayrak taşını tercih edebilirsiniz.

kayrak-taslari


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?