Mercan Madenciliğe Sipariş Vermeniz İçin Sebepler

  • 10 Ağustos 2020

Taş kaplamalar, sağlıklı, sağlam, doğal mimari ve hatta tarihi bir peyzaj sağladığından, başta turistik mekan ve beldeler olmak üzere hastanelerde, üniversite ve kamu binalarında kaplama malzemesi olarak tercih edilmektedir.

 Mercan Madencilik, yeterli teknolojik alt yapısı, bu altyapıyı kullanan tecrübeli ekibi ve geniş depomla kabiliyeti ile 10 yılı aşkın süredir, İstanbul’da hizmet vermektedir. Ürünlerimizin ham madde tedariki yurt içi veya gerekirse yurt dışından sağlanmakta, atölyemizde,  müşterilerimize sözünü verdiğimiz, standart ve ebatlarda hazır hale getirilmektedir.

kayrak-tasi-satin-al

Ürünlerimizin hammaddeleri granit, bazalt, andezit ve kayrak taşlarıdır.

Granit; fedispat, kuvars, mika ve ortaklaz minerallerinden oluşan billursu sert volkanik bir kayaçtır. Bu malzeme ile ürettiğimiz kırma küp şeklindeki kırma taşlar ve yağmur olukları, genellikle yol ve kaldırım döşemelerinde; gene bu taşlarla ürettiğimiz su kesimli granit taş plaklar, bina içi ve dışında parke taşı veya duvar kaplama malzemesi olarak kullanılabilir.

Andezit, içinde plajiyoklaz ( sodyum, kalsiyum, alüminyum, silisyum içeren) mineraller bulunan volkanik bir kayaçtır. Bu malzeme ile ürettiğimiz taşların uygun ebat ve şekilleri, zemin, duvar kaplamalarında, kaldırım döşeme, bordür ve yağmur oluğu döşeme işlerinde kullanılır. Andezit in kaymaz bir yüzeyi olduğundan engelli rampalarında da tercih edilir.

granit-tasi

Bazalt; feldispat ve plajiyoklaz mineral gruplarını içeren volkanik bir taştır. Granitten daha serttir. Bu yüzden bu malzeme ile üretilen taşlar demir yolları da dahil olmak üzere her her türlü zemin, dış cephe kaplamasında kullanılır.

Kayrak taşları, Traverten taşlar doğal taş kategorisindedir. Daha çok şömine, barbekü kenarlarında teras ve duvar kaplamalarında tercih sebebidir.

Taş kaplamalarda, çözüm ortağınız olabilmemiz için lütfen uzman ekibimizle temasa geçiniz.


Rastgele yazılar

    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?