Granit Küptaşları

  • 25 Ocak 2022

Doğal görünümleriyle dikkat çeken kendine has dokusunu kaybetmeyen ve taş ocaklarından uzun zahmetler sonucu üretilen ve satışı yapılan taş çeşitlerine granit küp taş denilmektedir. İçinde mika barındıran doğal taş grubunu ifade etmektedir. Türlü türlü parlak renk gruplarına sahiptir. Modernize edilmiş mimari tasarımlarda kullanılan ve en çok tercih edilen ithalat ve ihracatı yapılan taş hizmeti vermekten mutluluk duymaktayız. İmalat ve uygulama işlemleri oldukça emek gerektiren taşları ifade eder.

Türkiye’de verimli topraklardan esinlenerek sert olan granit taşları belediyelere ait olan özel projelerde kullanmaktayız. Zemin düzenlemelerine katkı sağlayan yıllık ortalama üretim kapasitesine sahip olan granit küp taş deneyimli mimari kadronun uğraşları sayesinde satışa sunulmaktadır. Odaklardan yontarak ve işleme makinelerinden geçen granit taş oldukça sert yapılı ham maddeden oluşturulmaktadır. Yollarda kaldırım taşları olarak kullanarak döşeme yapabiliriz. Ham maddesi sağlıklı olan taş olmaktadır.

Zenginleştiren kayaçlardan yüksek ısıya dayanmakla tanınan granit küp taş içersin de çok fazla minerali barındırmakla birlikte oldukça zarif duran doğal taş cinsinin göstergesidir. Dünyada iklim şartlarından etkilenmeyen aynı zamanda yalıtım sistemlerinde kullanılan taş çeşitlerine granit küp taş denilmektedir.

Bazalt ham maddesiyle taş yün imal edilmektedir. Gemilerde duvar yalıtım malzemesi olarak kullanılan granitler firmamızda uygun fiyatlarla temin edilen doğal taş gruplarından olmaktadır. Mukavemeti oldukça maksimum seviyede olan granit küp taşların çeşitlerini web sitemizden görebilirsiniz. Ürünler hakkında detaylı bilgiler alabilir showroom ziyareti yapabilirsiniz. Soğuması uzun yıllar alan bu taşlar değerlidir.

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?