Kayrak Taşının Avantajları

  • 25 Eylül 2021

Günümüz dünyasında her sektörde dekorasyon oldukça önemlidir. Bir projenin ne denli detaylı olursa olsun, doğru ve uygun bir peyzaj olmadığı sürece etkisiz olması normal bir sonuçtur. Özellikle ülkemizde yer alan bu anlayış eksikliği, 20-25 katlı binaların sadece oturma amaçlı olarak satışının yapılmasına ancak görsel olarak oldukça yavan kalmasına sebep olmuştur. Bu doğrultuda uygun peyzajlar için kayrak taşları, geometrik özellikleri ve renk seçenekleri ile yepyeni bir tarz getirmiştir. Bu yeni tarz ile kayrak taşının kullanımda avantajları çoğalmakla birlikte, özel projelerde kendisine kullanım alanı bulmuştur.

kayrak-tas

Öncelikle kayrak taşının avantajları arasında dikkati ilk olarak doğa ile uyumu çekmektedir. Özellikle villalarda ve malikane çevrelerinde çimler ile güzel bir uyum sağlayan kayrak taşı, yürüme yollarında da geniş yüzeyi sebebiyle rahat kullanım özelliği taşımaktadır. Yapısında volkanik küllerin de bulunması sebebiyle farklı renk seçeneklerinde bulunabilen taş, ev içi veya çatı dekorasyonlarında da tercih edilen cinste bir taş çeşididir.

kayrak-tasi

Tüm bunların yanında kayrak taşının avantajları arasında söylenebilecek en güzel sebeplerden birisi, montaj kolaylığıdır. Hafif ağırlığı ve düzgün yüzeyi ile montaj sonrası herhangi bir işlem gerektirmeyen kayrak taşı, hızlı bir şekilde yerlerine yerleştirilerek kısa sürede hazır hale getirilebilmektedir. Son yıllarda ilçe belediyelerinde de yapılan yol, yürüyüş parkuru ve park gibi hizmetlerde kullanılan kayrak taşı, uygun fiyatları ile de göz dolduruyor. Projelerde kullanım bütçelerine de yardımcı olan kayrak taşı, düzgün yüzeyi ile de temizlik açısından kolaylık sağlamaktadır. Peyzajın bu denli önemli olduğu yapılaşma sektöründe, kayrak taşının tercih edilebilirliği yükselmekte olup, yüksek profilli firmalar tarafından da kullanılmaya başlamıştır. Ekstra olarak ilçe merkezlerinde bulunan amfi tiyatro zeminlerinde de kullanılan bu taş, tarihi ve estetik bir havaya da sahip olarak göze çarpmaktadır.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?