Kayrak Taşı Yer Döşemesi

  • 8 Nisan 2016

KAYRAK TAŞI YER DÖŞEMESİ

Kayrak taşı, doğal taşlar arasında yer alan ve genel olarak yer ve duvar kaplaması veya döşemesi amacı ile kullanılan uygulama alanı oldukça geniş ve yaygın bir taş türüdür. Kayrak taşı sahip olduğu doğal görüntü ile birçok mekan için yer döşemesi uygulamasına imkan vermektedir.

kayrak-tasi-yer-dosemesi

Kayrak taşı   ile yapılan en önemli uygulamalardan biri de yer döşemesidir. 4 ila 6 cm arası kalınlıkta kayrak taşları bu iş için uygun materyallerdir. Kayrak taşlarının oldukça farklı görüntüde olanları uygulama açısından görsel zenginliğini de artıran önemli bir detaydır. Siyah, Sarı veya Desenli doğal görünümleri kullanıldıkları mekana farklı bir hava katmakta ve kayrak taşı yer döşemesi bakımından oldukça farklı alternatifte görsel uygulamalara uygun bir malzeme olarak, her zaman önemini korumaktadır.

kesilmis-kayrak-tasi-yer-dosemesi

Türkiye kayrak taşı üretimi ve bunun ihracatı kapsamında önemli bir değer olarak dünya ülkeleri arasında yer almıştır. Gerek yurt içi üretim ve kullanım gerekse yurt dışına satış bakımından oldukça önemli bir yere sahip olan kayrak taşı ülke taş ihracatının önemli bir bölümünde söz sahibidir. Hem bu ticari değeri ve kullanım yaygınlığı hem de uygulama alanı bakımından birçok mekana uyarlanabilir olması kayrak taşını üreticiler ve uygulayıcılar bakımından önemli bir materyal haline getirmiştir. Uygulamalar sonrası elde edilen görsel değerler, her şeyden evvel taşın doğal görünümü ve bu görünüm arasındaki farkların uygun kombinasyonu ile her zaman beğeni toplayan önemli değerlerdir.

kayrak-tasi-doseme

Yer döşemesi bakımından oldukça önemli doğal bir taş olan kayrak taşı için farklı alternatif boyutlar mevcuttur. Kayrak taşı, boyutlarının elverdiği ölçüde de uygulama çeşitliliği sağlanmaktadır. Yer döşemesi uygulamaları için genel anlamda 4 cm ve üzeri kayrak taşları kullanılmaktadır.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?