Zarif Dokusuyla Kayrak Taşı

  • 1 Nisan 2016

Zarif Dokusuyla Kayrak Taşı

Ülkemizdeki yapıların vazgeçilmez dekorasyon parçalarından biri olan kayrak taşı, zarif dokusu ile kullanıldığı tüm yapılarda hayranlık uyandırmayı başarıyor. Geçmişin modasını günümüze taşıyan, tarihi yapılarda yoğun olarak kullanılan kayrak taşı, dokunduğu her yapının havasını değiştirmeyi başararak, eşsiz güzellikte yaşam alanları yaratıyor. Maviden yeşile, kahverengiden mora kadar farklı ve capcanlı renklerde olan kayrak taşlarını, dekoratif yapılarınızda da kullanabilir, evlerinizde, bahçe duvarlarınızda, merdivenlerinizde eşsiz bir duruş yakalayabilirsiniz.

kayrak-tasi-dis-cephe

Ege Bölgesi’nde çıkarılan en kaliteli madenler arasında yer alan kayrak taşı, estetik görünüm vaat etmenin yanı sıra kullanıldığı tüm yapılarda konforu ve rahatlığı da garantiliyor. Kayrak taşı ile döşenen merdiven basamakları, her türlü yağmura ve ıslanmaya karşı direnerek; arabalarınızın ya da sizin kaymamasını sağlıyor. Kaymaz dokusu ile dikkat çeken kayrak taşı; yaz aylarında evlerinizde serinlik estirirken, kış aylarında ise rüzgar ve soğuğu geçirmez özelliği ile yapılarınızın daha sıcak olmasına olanak tanıyor. Tarihi ev ve mekanlarının olmazsa olmaz dekorasyon malzemelerinden biri olan dekoratif kayrak taşı; asaleti, düşük maliyeti, şık duruşu, tarih kokan görünümü ve sağlamlığı ile günümüzde de yapı ve dekorasyon amaçlı kullanılmayı başararak; bu tarihi geleneğin devam etmesine yardımcı oluyor.

kayrak-tasi-barbeku

Sıva harcı ve derzler ile desteklendiğinde dış cephe ve ısı yalıtımda büyük avantajlar sağlayan kayrak taşının zarefetini, bahçe ve araba yollarınıza, merdivenlerinize taşıyabilir; iç mekanlarınızda şömine, barbüke seçimlerinizde tercih ederek; kayrak taşının asaletini evlerinizde hissedebilirsiniz. Peyzaj ve mimari tüm yapı tasarımlarınızda kayrak taşına yer vererek; sıradanlıktan kurtulabilir, park ve bahçe alanlarını kayrak taşları ile süsleyebilirsiniz. Kayrak taşı kaplama modasını takip ederek, yapılarınızı kayrak taşı ile yenileyebilir ve yapılarda kayrak taşı kullanımının benzersiz avantajlarından sizler de yararlanabilirsiniz.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?