Doğal Güzellik Kayrak Taşında

  • 30 Ocak 2016

Günümüzde çeşitli yapılarda ve evlerde kullanılan Kayrak Taşı birçok yapı malzemesi çıkmasında rağmen halen revaçta ve tercih edilen bir taş türüdür. Firmamızda bunu bildiğinden dolayı uzman kadromuz ile sizler için hizmet vermektedir. Hem işlevsel hem de sanatsal değerler yaratmaktayız.

Kayrak Taşı gerçekten uzmanlık gerektiren bir iştir. Taşın ocaktan çıkarılıp işlenmesinden, uygulama tekniklerinin belirlenmesine ve mimari bir tarzda sunulmasına kadar ciddi bir uzmanlık ve bilgi birikimi gerektirir ki bunu firmamız fazlası ile gerçekleştirmektedir. Doğadan çıkarılan bu taşlarla mekânınıza doğallığın kendisini döşüyoruz.

Kayrak Taşı kalınlığına göre döşenir. Kalınlık 1-3 cm ise duvar kaplaması, şömine, barbekü döşemesi yapmaktayız. Kalınlık 4-6 cm olduğunda yaya yolları, park ve bahçe düzenlemeleri, havuz kenarları gibi alanlarda döşeme yapmaktayız. Son olarak taşın kalınlığı 6-10 cm ise araç yollarında, çim aralıklarında yol olarak, merdiven basamağı yapımında kullanmaktayız.

Dekoratif doğal yarılmış ve yüzeyi pürüzlü olan ve doğal taşlar grubuna giren kayrak taşları jeolojik yapısal özelliklerinden faydalanılarak kullanılır. Bu taşlar jeolojik olarak çamur taşı, silttaşı, volkan küllerinin bileşimlerine sahiptir. Kayrak taşları değişik mineral bileşimleri nedeniyle çeşitli renk ve desenlerde bulunmaktadır.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?