Taşların Sihirli Güzelliği

  • 28 Aralık 2015
  • 2.256 Görüntüleme

Farklı mekanlarda kullanabileceğiniz değerli bir taş olan podima taşı sağlıklı ve şık gösterişli olmasından dolayı işçiliğinin kolaylık sağlaması açısından da tercih edilmektedir. Villa ve köşk gibi özel mekanlara da oldukça yakışan kalitesini ve şıklığını artıran özelliğiyle göz doldurmaktadır.

Genelde siyah ve beyaz olarak tercih edilen podima taşı günümüzde artık birçok projede yer almakta ve mimarların kullanımına onay verdiği bir taştır. Koku yapmayan ve renklerinde bozulma olmayışı kaliteli özellikte olmasından dolayı tercih edilmektedir. Fileli ve yapıştırılarak ta yerleştirilen taşları tercih edebilirsiniz. İç ve dış mekanların gösterişli ve şıklığını bu taşlarla yaşayabilirsiniz.

Bir başka kullanıldığı alanda akvaryum için kullandığımız taşlar ve yolların kenarlarında saksı kenarlarının yanına konularak güzel bir ortam yaratan podima taşı ayrıca yürüyüş yollarında da görebileceğimiz bir taştır. Bu değerli taşların yarattığı harika estetik ve görsel görünüm sayesinde mekanlarınız daha hoş şık ve güzel bir fark yaratan mekana dönüşecektir. Çevrede bazı mekanlara desenli ve süslemeli olarak da yerleştirilebilen dekoratif bir görünüm elde edilmesiyle harika bir süsleme sanatı meydana gelmektedir.

Genellikle Türk bahçelerinde daha çok kullanılan podima taşı surname xvııı. Yüzyıl bahçeleri minyatürlerinde bu taşlardan örnekler görebiliriz. podima patika yolu anlamındadır. Podima taşları genellikle sahillerde daha çok bulunabilmekte ve çeşitli renklerde bulunmaktadır. İşlenen taşlar günümüzde birçok döşeme ve süslemede kullanılmakta ve aranılan talep edilen bir taş türüdür. Podima taşları siyah beyaz ve renkli olarak görülebilmekte dayanıklı ve sağlam olması kullanım alanlarını genişletmektedir. Parkların birçok çiçekli alanlarında bu taşların nasıl özenle döşendiğini ve çeşitli desen ve motiflerle süslendiğini görebiliriz.

Doğal güzelliğe ayrı bir hava katan bu taşlar ev dekorasyonu malzemelerinde de sıkça görülecek gibi görünüyor. Siyah podima taşları dere yatağından ve nehir kenarlarından tek tek ele toplanarak büyük bir emek ve çaba verilerek elde edilmektedir. Beyaz podima taşlar doğal ve kokusuz kanserojen maddesi içermeyen yapısından dolayı tercih edilir. Cilalı podima taşlar müşteri talebine göre işlenerek cilalanmakta ve parlaklık kazanmaktadır. Renkli olan podima taşları her mekana uyum sağlayarak zarif ve şık bir görünüm için ideal olmaktadır. Taşların doğaya kattığı güzellik inanılmaz ve güzel bir tabloyu oluştururcasına bir özelliktedir adeta, Bu eşsiz doğa harikası taşlarla günümüzde oldukça fazla görebileceğimiz güzellikte mekanları görmeye devam edeceğiz.

Mekanlarınızın birçok yerine tercihen uygulayabileceğiniz podima taşlarının görselliğe ne derece katkı sağladığına şahit olabilirsiniz. Modası hiç bir zaman geçmeyecek olan taşların uygulanması için podima ustalarının özveriyle çalışmaları gerekmektedir. Oldukça emek ve sabır isteyen podima taşlarının döşenmesi zorlu olduğundan sabır gerektiren bir iş olmaktadır. Farklı renklerin bir araya gelmesiyle de çok farklı motiflerde elde edilebilmektedir.


Benzer yazılar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?