Mercan Madencilik Katalog
Mercan Madencilik Telefon
3.388 Görüntüleme

Genel, Kategorisini İnceliyorsunuz...


Kesimlerine Göre Granit Küp Taş Kullanımı

 • 19 Kasım 2019
 • 3.388 Görüntüleme

Dünyanın en sert taşlarından birisi olan granit taşı, yapısal olarak kuvars, feldspat, mika, amfibol, piroksen ve çeşitli mineraller içeren, magmasal yoğunluğu 2,65 ile 2,80 arasında değişen bir kayaçtır. Doğada çok miktarda bulunan bir taş olan granitin, bulunduğu bölgenin... devamını oku


Dünyanın en sert taşlarından birisi olan granit taşı, yapısal olarak kuvars, feldspat, mika, amfibol, piroksen ve çeşitli mineraller içeren, magmasal yoğunluğu 2,65 ile 2,80 arasında değişen bir kayaçtır. Doğada çok miktarda bulunan bir taş olan granitin, bulunduğu bölgenin minerallerine göre değişen yapıda parlak veya kirli beyaz, açık veya koyu gri, pembe ve yeşil renkleri bulunur.

Çıkarıldıktan sonra işlenen granit, özel makinelerle istenilen boyutlarda ve yüzeyde doğal kırma veya sulu kesim yapılarak kesilebilir. Buna göre, kesimlerine göre granit küp taş kullanımı çok değişkenlik gösterir. Doğal kırma granitler daha çok yol döşemelerinde, kaymayı önlediği için özellikle arnavut kaldırımlı yollarda kullanılırken, sulu kesim yapılan granit taşı, otopark ve kaldırım döşemelerinde, park ve bahçe düzenlemelerinde kullanılır. Ayrıca yine özel makinelerle cilalanarak süsleme veya sadece kaplama amaçlı da kullanılabilir. Armutlu yarımadasından çıkan granit renginin pembemsi, Gümüşhane’den çıkartılan granitin kırmızı, Çanakkale’den çıkartılan granitin beyaz renkte olması sebebiyle genellikle kaplamalarda tercih edilirken, Bursa Uludağ ve Kapıdağ Yarımadasından çıkartılan granit gri renklidir ve küp taş olarak kesilerek yol yapımında kullanılır.

granit-tas

Kesimlerine göre granit küp taş kullanımında, taş eğer yol döşemesi olarak kullanılacaksa 4×6 cm., 6×8 cm. ve 8×10 cm. olarak kesilir. Granit çok sert bir taş olduğundan, kesildikten sonra kırılması veya bozulması çok zordur. Arnavut parke taşı ise özel boyutları olan 15x15x17 cm. ebatlarında kesilir. Granit küp taş uygulamalarında, zemin toprak silindiri ile düzeltilir ve uzman ekip tarafından taşlar, belli bir kompozisyon içerisinde düzenli olarak yerleştirilir ve yüzey kompaktör ile sıkıştırılır. İlk sıkıştırma işlemi bittikten sonra, taşlar arasındaki boşlukların dolması için, yüzeye taş tozu serpiştirilir ve ikinci kez sıkıştırma işlemi yapılır. En son, yüzey temizlenerek, işlem tamamlanır. Kesimlerine göre granit küp taş kullanımı, mutlaka konusunda uzman ekipler tarafından uygulanmalıdır.

Kayrak Taşında Renk Seçimi

 • 19 Kasım 2019
 • 3.642 Görüntüleme

Doğanın mucizevi bir şekilde milyonlarca yılda oluşturarak insanoğluna armağan ettiği doğal kayrak taşı, yüzeyi pürüzlü taşlar grubuna giren ve özel ekipmanlarla ve uygulamalarla çıkartıldıktan sonra, işlenerek kullanılabilen bir doğal taştır. Kayağan taşı veya arduvaz... devamını oku


Doğanın mucizevi bir şekilde milyonlarca yılda oluşturarak insanoğluna armağan ettiği doğal kayrak taşı, yüzeyi pürüzlü taşlar grubuna giren ve özel ekipmanlarla ve uygulamalarla çıkartıldıktan sonra, işlenerek kullanılabilen bir doğal taştır. Kayağan taşı veya arduvaz taşı olarak da bilinen kayrak taşı, nehir ve akarsuların yüzyıllar boyunca kayaları aşındırması sonucu yüzeylerinin düzleşmesi sonucu oluşur. Jeolojik yapısında bulunan çamur taşı, silt taşı, volkan külleri, mineraller, tuz ve oksitler aslında taşa rengini de veren yapılardır. Kayrak taşında renk seçimi yaparken, yapısında bulunan minerallere çok dikkat etmek gereklidir.

renk-secimlerine-gore-kayrak-tasi

Türkiye’de en çok Ege Bölgesinde, özellikle de Bodrum, Kütahya ve Denizli’de çıkartılan doğal kayrak taşının renkleri siyah, açık ve koyu kahverengi, sarı, kirli beyaz ve genellikle açık ve koyu gri, görünümü ise bitkisel fosil şeklindedir. Dünyada kayrak taşı çıkartılan Kuzey Galler Bölgesindeki kayrak taşlarının mor, yeşil veya mavi olması, bu taşın bulunduğu bölgenin coğrafi yapısına göre renklerinin değişebileceğinin bir kanıtıdır. Dolayısıyla kayrak taşında renk seçimi yaparken, pek çok seçeneğiniz olacaktır.

renklerine-gore-kayrak-tasi

Kayrak taşı, inşaatlarda ısıyı, soğuğu ve suyu geçirmemesi sebebiyle iç ve dış duvar kaplamalarında, yüksek ısıya dayanıklı olması sebebiyle şömine, fırın, barbekü, baca kaplamalarında, ıslak veya kuruyken kaymadığı için merdiven, yol kaplaması olarak veya park ve bahçe düzenlemelerinde, havuz kenarlarında yoğunlukla kullanılır. Doğal yapısını çok uzun yıllar korur ve yüksek ısılarda renk değiştirmez. Ancak kayrak taşında renk seçimi yaparken, ancak aynı tonlardaki taşları bir araya getirebileceğinizi bilmeniz gerekir. Taş doğal bir taş olduğu için birebir aynı renkteki taşları bulmak çok zor olacaktır. Ancak bu alacalı görünüm doğa ile müthiş bir uyum sağlamakta ve son derece estetik görünmektedir.

Bergama Granit Taşı Kullanım Alanları

 • 2 Kasım 2019
 • 4.393 Görüntüleme

Sert taş dendiğinde akla gelen ilk doğal taş ismi olan granit, yeryüzü kıta kabuğunun kısmen erimesi ve magma tabakasının farklılaşması sonucu oluşan bir doğal taştır. Dünyada çok yaygın olarak çıkartılan bu sert taş, ülkemizde en iyi özellikte Bergama bölgesinde... devamını oku


Sert taş dendiğinde akla gelen ilk doğal taş ismi olan granit, yeryüzü kıta kabuğunun kısmen erimesi ve magma tabakasının farklılaşması sonucu oluşan bir doğal taştır. Dünyada çok yaygın olarak çıkartılan bu sert taş, ülkemizde en iyi özellikte Bergama bölgesinde çıkmakta ve Bergama Granit Taşı olarak isimlendirilmektedir. Bergama granit taşı, bulunduğu bölgeden büyük kütleler halinde çıkartılır ve özel ekipmanlarla kesilerek istenilen boyutlarda küp taş haline getirilir. Uzun yıllar boyunca bozulmayan, çok sıcağa veya çok soğuğa dayanıklı yapısı, kolay temizlenmesi, basınca dayanıklılığı, istendiğinde cilalanabilme özelliği nedeniyle ve zengin ürün çeşitliliği ile Bergama granit taşı kullanım alanları çok geniş olmasına rağmen, özellikle dış mekanlarda kullanımı sıklıkla tercih edilmektedir.

grait-tasinin-sokaklarda-kullanimi

Çevre düzenlemeleri ve dış mekanlarda; plaka taş, küp taş ve bordür taş olarak üç ayrı şekilde kullanılan Bergama granit taşı, küp taş olarak genellikle 4×6 cm2, 6×8 cm2 ve 8×10 cm2 olarak kullanılır. Bergama dışında Armutlu yarımadası, Edremit veya Uludağ’da çıkan granitler bulundukları bölgeden aldığı yapısal özelliklerle; parlak beyaz, siyah, pembe, yeşil veya gri renklerde de olabilir.

granit-tasi-nerede-kullanilir

Bergama granit taşı kullanım alanları iç ve dış mekanda çok çeşitlilik göstermektedir. Özellikle asite dayanıklı olması sebebiyle banyo ve mutfak tezgahları, park ve otoban kenarı çevre düzenlemeleri, zemin döşemeleri, bahçe ve peyzaj çalışmaları, kaldırım taşı ve yol yapımı, villa iç dekorasyon ve garaj alanları, otoparklar ve yürüyüş parkurları Bergama granit taşı kullanım alanlarının başlıcalarıdır. İstenirse sadece küp değil, özel makinalarla başka türlü kesimler de yapılabilir. Ayrıca granit taşı döşenirken, renkler ayrıştırılarak özel şekiller de yapılarak son derece estetik bir görüntü elde edilebilir.

Mercan Madenciliğe Sipariş Vermeniz İçin Sebepler

 • 2 Kasım 2019
 • 2.263 Görüntüleme

Taş kaplamalar, sağlıklı, sağlam, doğal mimari ve hatta tarihi bir peyzaj sağladığından, başta turistik mekan ve beldeler olmak üzere hastanelerde, üniversite ve kamu binalarında kaplama malzemesi olarak tercih edilmektedir.  Mercan Madencilik, yeterli teknolojik alt yapısı, bu... devamını oku


Taş kaplamalar, sağlıklı, sağlam, doğal mimari ve hatta tarihi bir peyzaj sağladığından, başta turistik mekan ve beldeler olmak üzere hastanelerde, üniversite ve kamu binalarında kaplama malzemesi olarak tercih edilmektedir.

 Mercan Madencilik, yeterli teknolojik alt yapısı, bu altyapıyı kullanan tecrübeli ekibi ve geniş depomla kabiliyeti ile 10 yılı aşkın süredir, İstanbul’da hizmet vermektedir. Ürünlerimizin ham madde tedariki yurt içi veya gerekirse yurt dışından sağlanmakta, atölyemizde,  müşterilerimize sözünü verdiğimiz, standart ve ebatlarda hazır hale getirilmektedir.

kayrak-tasi-satin-al

Ürünlerimizin hammaddeleri granit, bazalt, andezit ve kayrak taşlarıdır.

Granit; fedispat, kuvars, mika ve ortaklaz minerallerinden oluşan billursu sert volkanik bir kayaçtır. Bu malzeme ile ürettiğimiz kırma küp şeklindeki kırma taşlar ve yağmur olukları, genellikle yol ve kaldırım döşemelerinde; gene bu taşlarla ürettiğimiz su kesimli granit taş plaklar, bina içi ve dışında parke taşı veya duvar kaplama malzemesi olarak kullanılabilir.

Andezit, içinde plajiyoklaz ( sodyum, kalsiyum, alüminyum, silisyum içeren) mineraller bulunan volkanik bir kayaçtır. Bu malzeme ile ürettiğimiz taşların uygun ebat ve şekilleri, zemin, duvar kaplamalarında, kaldırım döşeme, bordür ve yağmur oluğu döşeme işlerinde kullanılır. Andezit in kaymaz bir yüzeyi olduğundan engelli rampalarında da tercih edilir.

granit-tasi

Bazalt; feldispat ve plajiyoklaz mineral gruplarını içeren volkanik bir taştır. Granitten daha serttir. Bu yüzden bu malzeme ile üretilen taşlar demir yolları da dahil olmak üzere her her türlü zemin, dış cephe kaplamasında kullanılır.

Kayrak taşları, Traverten taşlar doğal taş kategorisindedir. Daha çok şömine, barbekü kenarlarında teras ve duvar kaplamalarında tercih sebebidir.

Taş kaplamalarda, çözüm ortağınız olabilmemiz için lütfen uzman ekibimizle temasa geçiniz.

Mercan Madencilik Bergama Granit Küp Taş Üretimi

 • 2 Kasım 2019
 • 2.698 Görüntüleme

Granit yapısı itibariyle oldukça sert bir taş türüdür. Yüzyıllardır olduğu gibi bugün de çoğunlukla inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Hemen hemen dünyanın her tarafında bulunan granit çok farklı çeşitleri olan bir taş türüdür. İçerdiği minerallerin yoğunluk... devamını oku


Granit yapısı itibariyle oldukça sert bir taş türüdür. Yüzyıllardır olduğu gibi bugün de çoğunlukla inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Hemen hemen dünyanın her tarafında bulunan granit çok farklı çeşitleri olan bir taş türüdür. İçerdiği minerallerin yoğunluk durumuna göre, doğada farklı farklı renklerle karşımıza çıkar. Sertliği, sağlamlığı, aşınmama gibi özellikleri nedeniyle de kullanım alanları çok geniştir. Yapım elemanları içinde yer alabildiği gibi, kendisi de tek başına bir yapı malzemesidir. Mesela, barajlar, tüneller gibi çok dayanıklılık gerektiren yapılarda parçalanmış granit, beton yapımında kullanılmaktadır. Ancak daha çok kullanım alanları; kaplama, dekorasyon, parke yol yapımı gibi yerlerdir.

granit-tasi-nerelerde-kullanilir

Bergama granit taşı da kendine özgü görünüşü ve kristalize yapısı, sağlamlığı, ıslanması durumunda kayganlaşmama özelliği ile en çok ilgi gören granit çeşididir. Ülkemizde en çok, adını aldığı Bergama bölgesinden elde edilir. Farklı şekillerde işlenebilir. Bu nedenle ister pütürlü görünümlü yüzey kaplamada, istenirse cilalanmış şekliyle dış mekan yer kaplamalarında ya da mutfak tezgah üstlerinde kullanılabilir. Bunun dışında özel projelerde, farklı kesim ve işleme şekilleriyle kullanım alanı daha da genişletilebilir bir materyaldir. Kolay kolay aşınan bir taş olmadığı için de çok uzun yıllar doğallığını ve güzelliğini korur. İklimsel koşullardan etkilenmez. Bu sayede yapı malzemesi olarak da kullanıma uygundur. Ayrıca bina dış yüzey kaplaması olarak kullanıldığında, doğal görünümü ve rengi sayesinde, bir daha boya, bakım gerektirmeyecektir.

bergama-granit-trasi

Ülkemizde çıkan bir granit türü olması sebebiyle de oldukça ucuz ve kolay ulaşılabilir bir taştır. Bu da yapım maliyetlerini düşüren bir özelliktir. Bütün etmenleri bir araya topladığımızda; Bergama granit taşı ile yapılarda, ucuz maliyet, sağlamlık, görsel estetik, doğal malzeme ve doğal görünüm, iklimsel etkenlerden etkilenmeme gibi tüm avantajlar sağlanabilir. Günümüz insanının da zaten bir yapıda aradığı temel özellikler ve ihtiyaçlar bunlar değil mi?

Beyaz ve Pembenin Büyüsü

 • 2 Kasım 2019
 • 3.180 Görüntüleme

Yerkabuğunun bazı kırık ve çatlarının sonucunda magmasının değişime uğraması sonucunda oluşan granit taş birçok iç ve dış mekân mimaride kullanılmaktadır. Özellikle en iyi granit taşlar Bergama granit olarak bilinmekte ve Bergama ilçesinden çıkarılmaktadır. Özellikle... devamını oku


Yerkabuğunun bazı kırık ve çatlarının sonucunda magmasının değişime uğraması sonucunda oluşan granit taş birçok iç ve dış mekân mimaride kullanılmaktadır. Özellikle en iyi granit taşlar Bergama granit olarak bilinmekte ve Bergama ilçesinden çıkarılmaktadır. Özellikle Ülkemizde çevre düzenlemeleri ve bordür türleri olarak kullanılmakta olan Bergama granit doğal bir taş türü olmasından dolayı çok yaygın bir alana sahiptir.

Çok sağlam ve uzun yıllar dayanıklı olması bakımından çok tercih edilen Bergama granit taşı dokusunu çok uzun yıllar korumaktadır. Senelerdir Ülkemizin kendi taş ocaklarında üretimini ve satışını yapan birçok firma ve işletme mevcuttur. Birinci derece doğal taş üretimleri yapılmaktadır. Doğal taş ve sert peyzaj işlerinde kullanılan granit taşlar üretimi ve yapım ölçümleri farklı olarak üretilmektedir. İçerisine bir miktar mineral ve katkı maddeleri konulmaktadır. Renk seçenekleri mevcuttur. Yol kaplamalarında da kullanılmaktadır.

Bergama granit taşları kendi çapında doğal ve güzel renklere bürünmektedir. Taş ocaklarında yontulmaktadır. Parke ve bordür taşları olarak da kullanılmaktadır. Bazı granitlere yeşil taş da denilmektedir. Bunun sebebi kendi doğal renginin olmasından kaynaklanmaktadır. Çanakkale ve Ezine bölgelerinde de granit taşı çıkarılmaktadır.

Bergama Granit

Genellikle beyaz ve pembe renkler hakimdir. Bursa ve çevresinde de çıkarılan granitler koyu renkli olmaktadır. En ünlü Bergama granit çıkarılmaktadır. En iyi granit Bergama’dan çıkarılmaktadır. Ülkemizde sıralama yapılacak olsa en iyi birinci sınıf olarak listelerin başında Bergama granit gelmektedir.

Bergama granit sadece ülkemizde değil dış ülkelere ihracat olarak da gönderilmektedir. Çok tercih edilen bir doğal taş türüdür. Yol kaplamalarında kullanılmasıyla farklı kullanım alanlarında geliştirilmiş olan bu taşların insan sağlığına kötü bir etkisi yoktur. Doğal ve doğal renklere sahip olan Bergama granit güvenilir bir şekilde kullanılabilir. Ülkemizde satışı mevcuttur.

Anasayfa

Anasayfa

Tarihi Binalarda Kullanılan Kayrak Taşı

 • 6 Şubat 2019
 • 2.855 Görüntüleme

Birçoğumuz için “kayrak taşı” ifadesi, bildiğimiz taştan başka pek bir şey çağrıştırmıyor öyle değil mi? Ancak görsellerini araştırdığımız zaman, “aa kayrak taşı bu muydu!” dediğinizi duyar gibiyiz. Peki, birçoğumuzun yalnızca günlük yaşamda gördükleriyle... devamını oku


Birçoğumuz için “kayrak taşı” ifadesi, bildiğimiz taştan başka pek bir şey çağrıştırmıyor öyle değil mi? Ancak görsellerini araştırdığımız zaman, “aa kayrak taşı bu muydu!” dediğinizi duyar gibiyiz. Peki, birçoğumuzun yalnızca günlük yaşamda gördükleriyle sınırlı olan, özellikle tarihi binalara kullanılan kayrak taşı nedir ve ne amaçla kullanılır, gelin birlikte bakalım. Kayrak taşı muhteşem doğamızın bize bir armağanı. Taş ocaklarında özel yöntemlerle çıkartılan bir malzeme.

tarihi-binalarda-kayrak-tasi

Dekoratif özelliği, sağlam oluşu ve uzun yıllar dayanıklılığını sürdürebilmesi özelliklerinden dolayı tarihi binalarda kullanılan kayrak taşı doğal zenginliklerimiz arasında oldukça önemli yer tutar. Eğrilme, büzülme gibi özelliklere sahip olmamasından dolayı dış mekânlarda öncelikli tercih sebebidir. Ayrıca ıslak zeminlerde göstermiş olduğu kaymama, ısı değişimlerinden etkilenmeme özellikleri de kayrak taşını dış mekânda kullanmak için önemli birer tercih sebebi. Mekânın durumuna göre, istenilen ebatlarda ayarlanabilir ya da taş ocağından çıkartılmış doğal hali ile de kullanılabilir. Bileşiminde çamur taşı, silt taşı, volkan külü ve çeşitli mineralleri barındırmasından dolayı çeşitli renk ve desenlere sahip olması kayrak taşının görsel amaçlı kullanımı da arttırmaktadır. Tüm bunların yanı sıra maliyetinin de düşük olması kayrak taşını tercih sebebidir.

binalarda-kayrak-tasi

Kayrak taşı kalınlıklarına göre çeşitlere ayrılmaktadır. Taş kalınlığıyla orantılı olarak taşın dayanıklılığı da artmakta ve istenilen ebatlarda taş elde etmesi zorlaşmaktadır. Tarihi binalarda kullanılan kayrak taşının kalınlığının 6-8 cm aralığında olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama sonrası taş verniği kullanımı da dayanıklılığı arttırmakta önemli bir etkendir.

Tarihi binalarımız sahip olduğumuz kültürel değerlerin birer yansımasıdır. Bu yansımaları kayrak taşının eşsiz desenleri ile göz alıcı hale getirmeye ne dersiniz?

Kayrak Taşı Nasıl Çıkartılır?

 • 6 Şubat 2019
 • 3.726 Görüntüleme

Ege Bölgesinden, özellikle de Bodrum yöresinden çıkartılan en güzel taş olan kayrak taşı, günümüzde çevreye duyarlı anlayışın da gelişmesiyle özellikle bina iç ve dış cephe kaplamalarında, yol ve bahçe döşemesinde, şömine ve baca gibi yüksek ısının bulunduğu... devamını oku


Ege Bölgesinden, özellikle de Bodrum yöresinden çıkartılan en güzel taş olan kayrak taşı, günümüzde çevreye duyarlı anlayışın da gelişmesiyle özellikle bina iç ve dış cephe kaplamalarında, yol ve bahçe döşemesinde, şömine ve baca gibi yüksek ısının bulunduğu yerlerde ve restorasyon bölgelerinde yoğun olarak kullanılan bir doğal taştır. Doğada sarı, açık veya koyu kahverengi, gri, krem, açık yeşil, bordo ve kırmızı gibi çok çeşitli renklerde bulunan bu taş, fosil görünümlü siyah dentrik yapıyla kaplıdır ve renkler alacalı olduğundan kullanımda belli bir renk ayırımı yapılamaz.

kayrak-tasi-cikarma-yollari

Kayrak taşı, rengi itibariyle uygulandıkları bölgeye tamamen uyum sağlar ve rengini hiç kaybetmez, özel bir temizlik veya bakım gerektirmez, doğal bir taş olduğu için suya ve aşınmaya karşı çok dayanıklıdır, kaymaz, dış cephe kaplaması olarak kullanıldıysa yazın serin, kışın sıcak tutar, diğer yapı malzemelerine göre uygulanmaları çok kolaydır ve maliyet/dayanıklılık hesabı yapıldığında çok ekonomiktir.

kayrak-taslari-nereden-cikarilir

Kayrak taşı, doğada katmanlar halinde bulunur ve çıkartıldıktan sonra yaprak, yaprak ayrılabilir. İnce taneli, gözenekli ve yüzeyi pürüzlü bir taş olan kayrak taşı nasıl çıkartılır sorusunun cevabı ise; aslında taşın dayanıklılık özelliğinde saklıdır. Bu taş, taş ocaklarında özel ekipmanlar ve uygulamalarla, profesyonel ekipler tarafından çıkartılır. Kayrak taşı çıkartıldıktan sonra işlenir ve istenilen boyutlarda yine özel ekipmanlar ile kesilir.

kayrak-tasi-secimi

Kayrak taşı nasıl çıkartılır sorusuna cevap verdikten sonra, kesilen kayrak taşlarının kullanım alanlarını belirtmek gerekirse; 1 cm. ile 3 cm. arasındaki kayrak taşı, iç mekan ve şömine kaplamasında kullanılır ve bir tonu ile yaklaşık 18 m2 yüzey kaplanabilmektedir. 4 cm. ile 6 cm. kalınlığındaki kayrak taşı ise yol döşemesi, bahçe düzenlemeleri ve bina su basmanlarında kullanılır. Bir tonu 12 m2. yüzey kaplayabilir. 6 cm. ile 10 cm. arasındaki kayrak taşı ise, kelebek duvar taşı, atlama taşı veya merdiven basamağı olarak kullanılır. Bu büyüklükte kayrak taşının bir tonu ise, 6 m2. alan kaplar.

Kayrak Taşı Şıklığı

 • 6 Şubat 2019
 • 3.416 Görüntüleme

  Kayrak taşı doğada milyonlarca yıldır bulunan ve şimdiki yapı teknolojilerine rağmen hala popüler olan; taş ocaklarında özel bir uygulamayla çıkarılan doğal bir taştır. Hem işlevsel hem de estetik açıdan harikalar yaratan bu taş sadeliği ve şıklığıyla... devamını oku


 

Kayrak taşı doğada milyonlarca yıldır bulunan ve şimdiki yapı teknolojilerine rağmen hala popüler olan; taş ocaklarında özel bir uygulamayla çıkarılan doğal bir taştır. Hem işlevsel hem de estetik açıdan harikalar yaratan bu taş sadeliği ve şıklığıyla mekânların vazgeçilmezidir. Günümüzde dekoratif taşlar adı altında birçok çeşit bulunmaktadır. Fakat birçoğu yapısal anlamda kullanılmakta olup çok pahalıdırlar.

Bina iç – dış cephe, havuz kenarları, barbekü ve bacalarda, taş bina yapımında ve daha bir çok yerde sıkça kullanılan kayrak taşı, tuğla üzerine harcıyla kullanılarak da maliyeti düşürmektedir. Daha az maliyetle daha fazla dikkat çeken bir görsellik sunmanızın en etkili yöntemlerinden biridir. Aşınmaya karşı dirençli, ıslak zeminlerde kayganlığı engelleyici yapısı ve mevsimsel ısı değişimlerine karşı etkilenmeme özelliğine sahiptir.

Müşterilerimizin isteklerine bağlı olarak kendilerine sunabileceğimiz her türlü renk; sarı, siyah, kahverengi, mor, yeşil, beyaz, kırmızı ve her türlü boyutlarda kayrak taşı elimizde mevcuttur. Kullanacağınız yere göre farklılık göstermesi gereken kalınlık ebatlarıyla daha da uzun ömürlü adına imkânlar sağlıyoruz. Bunun dışında istediğiniz çeşit kayrak taşıyla mekânınızın tasarımını yapma şansına sahip olup aynı zamanda bizden tasarım örnekleri isteyebilirsiniz.

Uygulanma tekniklerinin belirlenmesinde, kullanılacak yere göre seçilmesinde son derece uzmanlık ve bilgi birikimi gerektirdiği tartışılmaz bir gerçektir. İnsanları dinlendiren ve rahatlatan doğal görünümüyle son yılarda sıkça tercih edilen kayrak taşı, titiz ve deneyimli kadromuzla siz müşterilerimizin beğenisine sunuluyor.

 

 

 
© 2016 Copyright Mercan Madencilik
web tasarım & seo Netalan