Mercan Madencilik Katalog
Mercan Madencilik Telefon

Traverten Taşı

Açıklama

Traverten Taşı, bir yapı malzemesidir. Traverten ocaklarından çıkartılan traverten blokları, fabrikalarda işlenerek hazır hale gelir. Kahverenginin sıcak tonlarında, delikli ve damarlı bir görüntüye sahiptir. Diğer yapı malzemelerinden kendini ayıran en önemli özelliği, kaymaz yapıda oluşudur.

 

Çoğunlukla ıslak zeminlerde yani, havuz kenarı kaplamalarında, bahçe yer zemin döşemelerinde, mutfaklarda, banyolarda kısacası birçok mekânda kullanılabilen güzel bir yapı malzemesidir. Görüntüsü dayanıksız gibi gözükse de aslında hiç öyle değildir, en sağlam malzemelerden biridir. Kalsiyum karbonatın kat kat çökmesiyle oluştuğundan, görüntüsü de katman katman gözükür. Ancak bu nasıl kesildiğine göre değişebilir.

 

Traverten bloğu kesiminde iki stil vardır. Birincisi suyoluna kesim diye de bilinen Türk kesimi stilidir. Görüntüsü ahşap desenine benzer. İkincisi ise Amerikan kesim stilidir. Bunda kesim suyolunun tersine yapılır, görüntüsü de doğal olarak değişir. Görünen yüzey sadece deliklidir. Firmamız, daha sağlam olduğundan Amerikan kesim stili ürünlerini tavsiye eder ancak iki çeşit de üretilir.

 

Traverten deliklerini kapatmak için özel dolgular kullanılır. Traverten hem dekoratif hem de uzun ömürlüdür. Farklı renk seçenekleri ile birçok şekil ve desende döşeme olanakları sunulmaktadır. Günümüzde çok ilgi gören eskitme, patlatma gibi dekorasyonlar için Traverten Taşı en iyi seçimlerden biridir. Travertenler, müşterilerimizin arzu ve istekleri doğrultusunda çeşitli şekil ve ebatlarda işlenerek, hizmete sunulmaktadır.

Fiyat Listesi

Ölçü Birim Fiyat
Traverten Plak Dolgulu Cilalı 1/m2 85,00 TL
 Ebat 1,2x30,5x61  cm 1/m2 75,00 TL


Ürünlerimiz Fabrika Teslimidir.
Fiyatlarımıza KDV ve Nakliye Dahil Değildir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2016 Copyright Mercan Madencilik
web tasarım & seo Netalan