Mercan Madencilik Katalog
Mercan Madencilik Telefon

Şev Taşı

Açıklama

 

Genellikle park ve bahçe şehir süslemelerinde sıklıkla kullanılan bir taş türüdür. Hemen hemen etrafımıza baktığımız da özellikle yol kenarlarında mutlaka şev taşı görebilirsiniz. Son derece görsel ve göze hitap eden bu taşlar hem yol kenarlarında toprak kaymasını engeller hem de estetik görünüm kazandırır.

 

Çeşitleri renkleri mevcuttur. Bunlar sırasıyla Beton Grisi, Beton Siyahı, Beton Kırmızısı, Beton Beyazı, Beton Yeşilidir. Taşın ebatları yükseklik 20 cm. uzunluk 29 cm. genişlik 36 cm., adet kg.34 kg olarak düşünebilirsiniz. Şev Taşı dik yerlerde toprağın kaymasını engeller. Aynı zamanda toprak kaymasını engellerken estetik açıdan güzel bir görünüm kazanılmasını sağlayan prekast beton elemanıdır. Dik rampalı yerlerde yolun eğimini düşürür. Arazinin üst kotu ile alt yol kotu arasında yan kısımlarda oluşan dik yokuşun eğimli hale getirilmesi şevlendirmedir. Eğimli zeminin tümüne de şev denir. Bu taşların arası yeşillikler ve renkli çiçeklerle kontrast oluşturularak süslendiğinde tarif edilemeyecek bir şık görüntü oluşur.

 

Firmamız uzun yıllar bu taşları istenen renk ve ebata göre büyük bir itina ile hazırlamaktadır. Park ve bahçeleriniz, siteler için eğimli alanlarınız için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. En kısa sürede siparişiniz büyük titizlikle tarafımızca hazırlanıp adresinize zamanında teslim edilir. Bu sayede bahçelerinizde güven ve şıklığın bir arada olduğunu göreceksiniz. Kullanımı ve döşemesi son derece rahat olan bu taşlar her türlü soğuk hava koşullarına ve darbelere dayanıklıdır.

 

Fiyat ListesiÜrünlerimiz Fabrika Teslimidir.
Fiyatlarımıza KDV ve Nakliye Dahil Değildir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2016 Copyright Mercan Madencilik
web tasarım & seo Netalan