Mercan Madencilik Katalog
Mercan Madencilik Telefon

Kesilmiş Kayrak Taşları

Açıklama

Kayrak taşı doğanın yüzyıllar boyunca emeğiyle oluşan taşlardandır. Sağlam bir yapıları vardır. Bu yüzden yıllardır yapılarda kullanılır. Dekoratif bir görünüme sahiptirler. Tarihi binalarda sıkça kullanılır. Taş ocaklarından meşakkatli uğraşlarla çıkarılır. Daha sonra işlenerek şık bir görüneme sahiptirler.

 

Ebatlı ve kesilmiş kayrak taşı olarak hazırlanır. Kesilmiş kayrak taşı doğal bir güzelliğe sahiptir. Bu nedenle günümüzde sıkça tercih edilen taşlar arasındadır. Aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Her hangi bir esnekliği yoktur. Farklı mineraller barındırdığından değişik renk ve desenleri vardır. Yüzeylerinde pürüzler vardır.

 

Renkler karışık olduğundan genelde renk ayrımı yapılmaz. Sağlam bir yapıları vardır. Her türlü sektörde rahatça kullanılır. Kesilmiş kayrak taşı kalınlığına göre farklı amaçlarla kullanılır. Dekorasyon malzemesi olarak kullanılır. Bazı yerlerde çatı yerine kayrak taşı kullanılır. Havuz kenarlarında da bu taşlardan bulunur. Su basmalarında da kullanılmasıyla sağlamlığıyla öne çıkar. İnceliğine göre duvar süslemelerinde de kullanılır. Şömine taşı olarak da kullanıma uygundur. İç ve dış mekan tasarımlarında rahatlıkla kullanılabilir. Bu gibi kullanımlardan sonra taş verniğiyle desteklenmelidir.

 

Kesilmiş kayrak taşı her alanda rahatça kullanılabilen bir taş olduğu için kolaylıkla bulunabilir. Kullanıldığı mekana da doğal bir görünüm kazandırır. Doğanın tüm sadeliğini kullanıldığı mekana yansıtır. Ferah bir görünüm sağlar. Kesilmiş kayrak taşı süslemelerde doğal bir görünüm isteyenlerin vazgeçilmezi olmuştur. Aynı zamanda oldukça sağlıklıdır da.

Fiyat Listesi

Ölçü Birim Fiyat
5xsb 1/M2 120,00 TL
7xsb 1/M2 125,00 TL
10xsb 1/M2 140,00 TL
12xsb 1/M2 155,00 TL
15xsb 1/M2 160,00 TL
20Xsb 1/M2 175,00 TL


Ürünlerimiz Fabrika Teslimidir.
Fiyatlarımıza KDV ve Nakliye Dahil Değildir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2016 Copyright Mercan Madencilik
web tasarım & seo Netalan