Mercan Madencilik Katalog
Mercan Madencilik Telefon

Kahverengi Kayrak Taşı

Açıklama

Park ve bahçe, iç ve dış döşemelerde sıklıkla kullanılan bir taş türüdür. Kahverengi kayrak taşı estetik görünümü ile bulunduğu ortamı göz alıcı hale getirir. Akarsu ve nehir yataklarının yüzeylerini düzleştirdiği kaya parçalarından ve taş ocaklarından çıkartılır. Çanakkale ve Denizli sıklıkla çıkartıldığı illerimizdir. Kayrak taşlarının renkleri farklı olabilir ve kalınlıkları da farklı olabilmektedir. Kalınlığı 1-3 cm olan kayrak taşı ile 12-16 metrekare alanı döşeyebilirsiniz. Kalınlığı 4-6 cm olan kayrak taşı ile yaklaşık 10 metrekare alanı kaplayabilirsiniz. Kalınlık arttıkça metrekare kaplama alanı azalır.

 

Kahverengi kayrak taşı dayanıklılığı nedeni ile dış cephe kaplamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra taban ve pencere kenarı döşemelerinde de sıklıkla kullanılan bir taş türüdür. Duvar uygulamalarında da sıva ile birlikte rastgele büyüklükteki taşlarla döşeme gerçekleşebilir. Merdiven döşemelerinde de tercih edilebilir. Balkonlarınızda kullanabilirsiniz. Kışın sıcak yazın serin tutma özelliğine sahiptir. İzolasyon gerektirmez. Dış cephe kullanımında 10 yıl ve üzeri kullanım özelliğine sahiptir. Çok dayanıklı ve uzun yıllar kullanılabildiğinden her bütçe için çok uygun ve avantajlı olduğu söylenebilir.

 

Döşendiği ortamı görsel olarak estetik hale getiren ve huzur veren kayrak taşları ile evinizde, bahçenizde, ofisinizde fark yaratabilirsiniz. Firmamız uygun fiyat ve hızlı hizmet seçeneği ile her zaman hizmetinizdedir. Kayrak taşı döşemesi ile yaşam alanlarınıza hayat kazandırmak ve sizlere ayrıcalık sunmak görevimizdir.

 

Fiyat Listesi

Ölçü Birim Fiyat
1-5 cm Duvar Kaplama kahverengi 1/TON 0,00 TL
5-7 CM Skahverengi Yer Döşemesi 1/TON 0,00 TL


Ürünlerimiz Fabrika Teslimidir.
Fiyatlarımıza KDV ve Nakliye Dahil Değildir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2016 Copyright Mercan Madencilik
web tasarım & seo Netalan