Mercan Madencilik Katalog
Mercan Madencilik Telefon

Andezit Yağmur Olukları

Açıklama

Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerinde volkanik hareketler sonucunda oluşmuş olan kayaçlardır. Oldukça dayanıklı olan bu kayaçlar ülkemizde Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunur. Bu sebeple Ankara taşı olarak da bilinir. Başka birçok ilde ve ilçede de andezit taşı üretilse de Gölbaşı andezitleri en dayanıklı ve kaliteli andezitlerdir. Andezit taşı kaldırımlarda, villa tipindeki binalarda, istinat duvarlarının yapımı gibi çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Renk olarak siyah, gri ve pembe renkleri bulunmaktadır. Bu çeşitlilik farklı tasarımlar şeklinde uygulanabilmelerine imkân sağlamaktadır. En çok tercih edilen rengi ise gri renktir.

 

Yağmur olukları bir şehrin sel ve ya doğal afetler sonucunda su baskınlarına karşı sahip olduğu önemli bir uygulamadır. Yağmur oluklarında meydana gelebilecek çatlaklar ve kırılmalar yağmur oluklarının görevlerini yerine getirememelerine ve ani su baskınlarına sebep olabilir. Bu sebeple yağmur oluklarının sağlam malzemeyle yapılmaları gerekmektedir. Andezit yağmur olukları beklenen sağlamlığa sahip oluklar şeklinde üretilmektedir.

 

Firmamız istenen renk ve boyutta tam kapasite ve hız ile çalışarak en kaliteli andezit yağmur olukları üretmektedir. Piyasada bulunan andezit taşı adı altında satılan fiyatları uygun gibi görünen bu taşlar 2-3 sene sonra işlevlerini yerine getirememekte ve kullanıcısını hüsrana uğratmaktadır. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için elimizden geleni yapıyor ve beklenen kalitenin de üzerinde rakipsiz sağlamlıkta üretim yapıyoruz. Her türlü hassasiyete önem veren firmamız için öncelik, siz değerli müşterilerimizi memnun edebilmektir.

 

Fiyat Listesi

Ölçü Birim Fiyat
6x20x50 1/MT 35,00 TL
8x20x50 1/MT 38,00 TL
8x25x50 1/MT 45,00 TL
8x30x50 1/MT 50,00 TL


Ürünlerimiz Fabrika Teslimidir.
Fiyatlarımıza KDV ve Nakliye Dahil Değildir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2016 Copyright Mercan Madencilik
web tasarım & seo Netalan