Mercan Madencilik Katalog
Mercan Madencilik Telefon
4.047 Görüntüleme

Andezit Patlatma Taşı

Açıklama

Andezit taşı eflatun, mor, grimsi, siyahın açık tonları ve pembemsi yer altında volkanik hareketlerle oluşmuş volkanik kökenli kor kayaç ve tamamen doğal bir taştır. Türkiye’ de Ankara taşı olarak da bilinir. Bunun nedeni ise Ankara Gölbaşı civarında bolca bulunması ve çıkarılıyor olmasıdır.

 

Andezit taşının karakteristik özellikleri çıkarıldıkları yerlere göre değişiklikler gösterebilmektedir. Ülkemizde Manisa, Afyonkarahisar ve Ankara şehirlerinde bolca bulunmaktadır.

 

            Andezit patlatma taşı özel makinelerle doğal andezit üzerine vurularak farklı desen ve şekiller elde edilmesiyle oluşturulur. Patlatma makinesinden çıkan doğal andezit taşlar yine çekiç yardımı ile istenilen şekillere ve ebatlara getirilerek hem iç mekânlarda hem de dış mekanlarda dekor amaçlı kullanılabilmektedir. Üstelik temizlenmesi kolaydır ve sağlık açısından herhangi bir sakıncası da yoktur.

 

Andezit taşların yüzeyleri kaymaz olduğundan ıslak zeminlerde de kullanılabilmektedir. Kaymaz özelliğinden dolayı engelli rampalarında, eğimli yüzeylerde ve merdiven basamaklarında da kullanılır. Gece gündüz sıcaklık farklılıklarından etkilenmedikleri ve ısı kaybını engellediklerinden özellikle dış cephe kaplamalarında tercih edilmektedir.

 

            Andezit patlatma taşı boya gerektirmez ve farklı renk seçenekleri ile zevkinize göre evinizi, iş yerlerinizi dekore edebilirsiniz. Üstelik renklerini asla kaybetmezler. Andezit taşı kullanım yerine göre farklı kalınlıklarda ve farklı şekillerde (levha, plaka…) üretilebilmektedir. Dekoratif özelliklere sahip oldukları için evinizin duvarının bir bölümünde ya da tamamında kullanabilirsiniz.

 

“Kalite tesadüf değildir ” diyerek siz müşterilerimizden aldığımız olumlu geri bildirimlerle büyümeye devam ediyoruz. Sizleri, müşteri memnuniyetini gözeten, kalite standartlarına uyumlu entegre tesislerimizde ürettiğimiz rengarenk doğal andezit taşları ile buluşturuyoruz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Fiyat Listesi

Ölçü Birim Fiyat
5xsb 1/M2 55,00 TL
7XSB 1/M2 60,00 TL
10XSB 1/M2 75,00 TL
20xsb 1/M2 85,00 TL


Ürünlerimiz Fabrika Teslimidir.
Fiyatlarımıza KDV ve Nakliye Dahil Değildir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2016 Copyright Mercan Madencilik
web tasarım & seo Netalan