Mercan Madencilik Katalog
Mercan Madencilik Telefon

Andezit Küp Taşı

Açıklama

Belediye ve özel sektörlerin dış mekânlar için oldukça tercih ettikleri andezit küp taşı kullanımı oldukça uygun bir doğal taştır. Bu taşların ülkemizde bu kadar tercih edilmesindeki nedenlerden en önemlisi nakliyedir. Gaziantep, Çorum, Konya gibi ulaşımın ve nakliyenin kolay olduğu illerde üretilen anzedit taşlar özellikle başkentimizde fazlaca kullanılmaktadır.

Yol, kaldırım, parke, bordür gibi birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Bordo ve gri renk seçenekleri de bulunmaktadır. Granit küp taşı ve bazalt küp taşı arasında kendine kullanım alanı bulmuş olan doğal taşlardır. Bunun nedeni hem kullanım, hem de fiyat açısından daha uygun olmasıdır. Anzedit küp taşı kullanıldığı alanlarda sağlamcılığı ve sağlıklılığı ile de ön plana çıkıp tercih sebebi olmaktadır.

Andezit taşı toplumda aynı zamanda Ankara taşı olarak da bilinmektedir. Ankara’nın Gölbaşı bölgesinde fazla bulunduğu için bu isimle anılmaktadır. Volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaçlardır.  Aşınmaz ve kaymaz bir taş olması da kullanım alanlarını arttırmaktadır. Duvar kaplamalarında döşemelerde de kullanılmaktadır. Andezit küp taşı yazın serini, kışın da sıcağı muhafaza etme özelliğine sahip olduğu için duvarlarda da kullanılabilmektedir. Boyamaya gerek duymaz, cilalı ve cilasız olarak kullanılır, doğal ve sağlıklı taşlardır.

Duvar kaplama taşları, parke taşları, bordür taşları olarak en çok kullanılmaktadırlar. Türkiye’de tedarik edilmesi oldukça kolay bir üründür. İlgili firmaların temas kurulduğu andan itibaren satış ulaşım ve teknik olarak kullanıma hazır hale getirmede ki hızları oldukça takdire şayandır.

 

Fiyat Listesi

Ölçü Birim Fiyat
4x6  doğal Kırma 1/TON 380,00 TL
4x6 Sulu Kesim 1/M2 215,00 TL
6X8 doğal kırma 1/TON 290,00 TL
6x8 sulu kesim 1/M2 185,00 TL
8x10  doğal kırma 1/TON 220,00 TL
8x10  sulu  kesim 1/M2 155,00 TL
10x20  doğal kırma 1/TON 185,00 TL
10x20  sulu kesim 1/M2 145,00 TL


Ürünlerimiz Fabrika Teslimidir.
Fiyatlarımıza KDV ve Nakliye Dahil Değildir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2016 Copyright Mercan Madencilik
web tasarım & seo Netalan