Mercan Madencilik Katalog
Mercan Madencilik Telefon
3.407 Görüntüleme

Andezit Bordür Taşları

Açıklama

Genellikle Ankara bölgesinde bulunmasından dolayı Ankara taşı olarak da bilinen andezit taşlar kuvarterner ve tersiyer dönemlerinde ki volkanik hareketlerle oluşmuş andezitlik bileşimli kor kayaçlar olmaktadır. Andezit taşlar Anadolu da bol bulunmasından dolayı eski medeniyetlerden beri kullanılmaktadır andezit taşlar sert yapısı itibarıyla kırılmaya dayanıklıdır, hava şartlarından etkilenmez.

 

            Andezit bordür taşları doğal taşlar arasında en çok kullanılanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Karayolları ve şehir içi yollarda dayanıklı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Kırmızı, gül kurusu ve gri renklerde bulunmaktadır. Kullanıldığı alana göre renk seçimi yapılır. Andezit bordür taşları doğaya uyumludur. Yalıtkan bir madde olduğu için ısı geçirmez ve binaların dış cephe kaplamalarında kullanılır. Sert bir taştır kırılmaz. En çok şehir içi yollarda kullanılan andezit bordür taşları suya dayanıklı olması ve kaymayı önleyici yapısıyla insanların rahat yürümelerini, kayarak düşme gibi istenmeyen durumların yaşanmasını önlemesi açısından tercih sebebidir.

 

Firmamız andezit bordür taşlarının temininde uygulanma aşamasında ve uygulamadan sonra da çıkması muhtemel her türlü sorunda yanınızda yer almaktadır. Günümüzde doğal taş kullanımı artmakta olup firmamız bu artan ihtiyaca cevap verebilmek için çalışmalarına hızla devam etmektedir. Andezit bordür taşları temini ve istenirse uygulanma sırasında ustalarımızla yanınızda yer almaktayız. Ankara taşı da denen andezit taşı çıkartıldığı bölgeden kullanıma hazırlayarak Türkiye’nin neresine isterseniz ulaştırma konusunda hiç bir sorun yaşamamanız için gerekeni yapmaktadır.

 

 

Fiyat Listesi

Ölçü Birim Fiyat
10x15x50 1/MT 32,00 TL
10x20x50 1/MT 37,00 TL
10X25X50 1/MT 43,00 TL
15X20X50 1/MT 48,00 TL
15X25X50 1/MT 52,00 TL
15X30X50 1/MT 6012,00 TL


Ürünlerimiz Fabrika Teslimidir.
Fiyatlarımıza KDV ve Nakliye Dahil Değildir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2016 Copyright Mercan Madencilik
web tasarım & seo Netalan