Mercan Madencilik Katalog
Mercan Madencilik Telefon

Beyaz Mozaik Taşlar

Açıklama

Günümüzde taşlar hem yapıları güçlendirmek hem de görsel bir güzellik kazandırma amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle belli bir desen veya örüntü oluşturmaya oldukça elverişli taşlar vardır. Mozaik desenler oluşturan taşlar da bunlardandır. Desenlerin oluşturulmasında çoğunlukla beyaz mozaik taşlar kullanılır. Hem güzel ve uyumludurlar hem de diğer renklere göre kolay bulunurlar. Aynı şekilde kullanılabilen peyzaj çakıl taşları da bunlar arasındadır. Daha çok noktalı ve benekli tasarımlarda küçük boyutlarda kullanılırlar.

 

 Temel Özellikleri Ve Faydaları

 

 Söz konusu mozaik taşlar içerisinde çakıl taşları da vardır. Var olanı korurken yenilikten de kaçınmayan peyzaj çalışmalarında çokça görülür. Daha çok kıyı bölgelerde veya akarsu çevrelerinde doğal olarak bulunurlar. Sivri ve kesici olmaları nedeniyle şekillendirilerek kullanımları da vardır. Dere kenarında olanlar daha çok büyük ve oval olurlar. Yumurta şeklinde olmaları nedeniyle dekorasyon ve süsleme amacıyla da kullanılırlar. Genel olarak mozaik taşların gövde ve sır bölümleri bulunur. Gövdesini homojen atomik yapı ve değerli elementler oluşturur.

 

 Yüzeyi yani sır bölgesi ise ilk oluşumda parlaktır. Zaman içerisinde bu parlaklık sönebilir. Dolayısıyla yeni oluşumlu olanları bulmak zordur. Eskiden bu yana kullanılırlar. Bu yüzeylerinde parlaklığın gitmesi esasen kullanımına da bağlıdır. Mozaik desenler oluşturulurken bazı yapışkanlar kullanılır. Dolayısıyla yapışkanların zamanla sönmesiyle taşın sır bölgesi de dökülebilir. Yüzeylerin temiz ve pürüzsüz olmalarında etkilidir. Ayrıca ortamdaki kötü enerjiyi de çekerler.

 

 Taşların Kullanıldığı Alanlar

 

 Bu taşların kullanım alanları tercihe bağlıdır. Özellikle duvarlarda kullanılmalarına rağmen geçiş koridorlarında da kullanılabilirler. İnsanların seyrek olduğu yerler uzun ömür açısından önemlidir. Yere yapıştırma işlemleri çok zahmetlidir. Dolayısıyla bir karton ve kağıt üzerinde kullanılarak hazırlanırlar. Benzer şekilde çeşitli camlarla beraber de dekor ürünü olurlar. Çeşitlerine ve amaca göre farklı alanlarda kullanılırlar.

Fiyat ListesiÜrünlerimiz Fabrika Teslimidir.
Fiyatlarımıza KDV ve Nakliye Dahil Değildir.

Etiketler:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
© 2016 Copyright Mercan Madencilik
web tasarım & seo Netalan