Mercan Madencilik Katalog
Mercan Madencilik Telefon

Beyaz Dolamit

Açıklama

Dolomit taşı kristal parçacıklar sayesinde meydana gelen kayaçlardır. İçinde bulundurdukları karbonat karışımlar sayesinde doğada genellikle beyaz dolamit bulunmaktadır. Dolamitler arasında bazıları kolayca kesilebilir ve çizilebilir. Fakat içlerinde kireç bulundurmalarına rağmen zor çözünmektedirler. Dolamit taşının en büyük özelliği yüksek sıcaklıklarda erimemesidir. Sıcaklığın yükselmesiyle sıkışmanın artması nedeniyle çatlamalar meydana gelmektedir.

 

 Dolamitin ilk rastlanıldığı ülke Fransa’dır. Bulundurdukları saflık seviyesine göre birçok türleri bulunmaktadır.

 

 Dolamit Taşının Kullanım Alanları Nerelerdir?

 

 Dolamit taşları bulundurdukları iyonize parçacıklar sayesinde birçok hastalığa da deva olmaktadır. Özellikle kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde son derece önemli bir yere sahiptirler. Ayrıca bu mineral birçok yapı sektöründe de dekor amaçlı kullanıldığı gözlemlenmiştir.

 

 Özelikle dekor amaçlı olarak bina içlerinde ve dışında peyzaj çakıl taşları arasında da yerini almaktadır. Bu taşın meraklılarının çok olması nedeniyle özellikle takı ve kolye yapımında da kullanılmaktadır. Bazı durumlarda akvaryum malzemesi olarak kullanılması da gözlemlenmiştir.

 

 Özellikle Ofis tarzı binaların iç dekorasyonunda vazgeçilmez ögelerden biridir. İç dekorasyonda doğallıktan yana olması nedeniyle ofislerde ferah bir hava yaratmaktadır. Doğa da bol miktarda bulunması sebebiyle ulaşılması oldukça zahmetsizdir.

Fiyat ListesiÜrünlerimiz Fabrika Teslimidir.
Fiyatlarımıza KDV ve Nakliye Dahil Değildir.

Etiketler:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
© 2016 Copyright Mercan Madencilik
web tasarım & seo Netalan