Mercan Madencilik Katalog
Mercan Madencilik Telefon

Akvaryum Taşları

Açıklama

Akvaryum taşları, akvaryumlar için kullanılan suda değişime uğramayan, su içindeki canlılara zarar vermeyen taşlardır. Eğer akvaryumda rastgele taşlar kullanılır ise bazı taşlar suyu sertleştirip suyun alkali değerini değiştirebilir. Yani dikkatli seçilmezse taşlar, akvaryum canlılarına zarar verebilir.

 

 Akvaryum Taşları Neden Kullanılır?

 

 Evde akvaryumu olan insanlar balıklarının yaşadığı ortamı titizlikle kontrol ederler. Bu nedenle akvaryum taşları alırken baktıkları balığın cinsine ve özelliklerine uygun taşlar seçerler. Çünkü bazı taşlar akvaryum suyunun sertliğini değiştirebilir.

 

 Akvaryum taşları temelde dekoratif amaçlıdır. Ancak bu taşlar pek çok balık için sığınak görevi görebilir. Yaşadıkları yeri doğal ortam gibi algılamalarını sağlar.

 

 Akvaryumlara Özel Taşlar

 

 Akvaryumda kullanılacak taşlar seçilirken bir uzmana danışmak gereklidir. Akvaryumlarda peyzaj çakıl taşları da kullanılabilir.

 

 Akvaryumlara özel üretilen pek çok taş çeşidi de bulunmaktadır. Akvaryumlarda yetiştirilen balığın cinsine uygun dekorasyon ürünleri kullanılır. Bu nedenle her konuda olduğu gibi bu alanda da uzman görüşü alınmalıdır.

 

 Balığa Göre Taş Seçimi

 

 Bazı balık türleri daha sert suları sever. Bu tür balıkların yaşadığı akvaryumlara suyun sertleşmesine neden olan taşlar yerleştirilir. Böylece balık doğal ortamına yakın bir yerde yaşar.

 

 Bazı balık türleri taşlardan fiziksel zarar görebilmektedir. Bu sebeple balığın türüne göre taşın şeklini seçmek bile özel önem taşır. Bazı balıklar taşlara sürtünerek ya da aralarında dolanarak taşları kullanırlar. Bu noktada kullanılan taşlar balıkların fiziksel yapısına uygun seçilmelidir.

 

 Çakıl Taşları

 

 Çakıl taşları peyzajda mimaride oldukça çok kullanılır. Dekoratif anlamda oldukça güçlü bir etki bırakan çakıl taşları ile hazırlanan peyzaj mimari tasarımları oldukça ilgi çekicidir.

 

 Çok dekoratif olan çakıl taşları bazı akvaryumlarda da kullanılır. Özellikle kapı önü tasarımlarında, bahçe tasarımlarında çakıl taşlarının sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Bu tasarımlar bahçelere ayrı bir hava katmaktadır.

Fiyat ListesiÜrünlerimiz Fabrika Teslimidir.
Fiyatlarımıza KDV ve Nakliye Dahil Değildir.

Etiketler:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
© 2016 Copyright Mercan Madencilik
web tasarım & seo Netalan